Labeling

Ohrmarken von Multiflex und Primaflex und auch Ohrmarkenzangen zur dauerhaften Markierung.

Markierungsspray und Markierungsstifte helfen um Tiere für Behandlungen, zur Besamung oder für die Ablieferung zum Schlachthof zu kennzeichnen. Mit verschiedenen Farben behalten Sie den Überblick.

Items 37-58 of 58

Set Descending Direction
Filter by
Sort by
  1. Kerbl Ear tag Duo red, embossed, 25 pieces - No.51-75
    Special Price €5.91 Regular Price €7.88
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  2. Kerbl Ear tag Duo red, embossed, 25 pieces - No.76-100
    Special Price €5.91 Regular Price €7.88
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  3. Kerbl Ear tag Duo white, embossed, 25 pieces - No.1-25
    Special Price €5.91 Regular Price €7.88
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  4. Kerbl Ear tag Duo white, embossed, 25 pieces - No.51-75
    Special Price €5.91 Regular Price €7.88
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  5. Kerbl Eartag tongs duo, green
    Special Price €29.21 Regular Price €38.95
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €29.21 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  6. Raidex Shock ink, black 1 l.
    €21.12
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €21.12 / 1 l
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  7. Raidex Cattle pen Raidl, green
    €1.88
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €1.88 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  8. Kerbl Shock replacement felt pads
    Special Price €2.28 Regular Price €3.05
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €2.28 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  9. Kerbl Ear tag Twintak, shaped, red, blue, yellow, green, white - 50 PCs / Pack
    Special Price €5.62 Regular Price €7.49
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €0.11 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  10. CAISLEY International GmbH Eartag/Earmark MultiFlex R for pigs, yellow, blank, hole part - 25 per Pack
    €4.69
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  11. Kerbl Ear tag Twintak, blank, red, blue, yellow, green, white - 50 PCs / Pack
    from €4.69
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €0.09 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  12. CAISLEY International GmbH Eartag MULTIFLEX, R for pigs, yellow, blank, Spike part (25 pieces per pack)
    €4.38
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  13. Kerbl Eartag duo yellow, red, blue, green, white, marked - 25 PCs / Pack
    Special Price €5.91 Regular Price €7.88
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €0.24 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  14. Kerbl Primaflex ear tag/mark size 0, blank, yellow, red, green, blue, white (25 pieces per pack)
    from €7.69
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €0.31 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  15. CAISLEY International GmbH Primaflex ear tag size 0, shaped, yellow, red, green, blue, white (25 pieces per pack)
    €19.27
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €0.77 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    nur auf Bestellung
    Out of stock
  16. Raidex Cattle pen Raidl, Red
    €1.88
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €1.88 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  17. Raidex Cattle marker pen Raidl - black
    €1.88
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €1.88 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  18. Raidex Cattle pen Raidl, violet
    €1.88
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €1.88 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  19. Raidex Cattle sign spray Raidex 400 ml, blue
    €6.02
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €15.05 / 1 l
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  20. Raidex Cattle sign spray Raidex 400 ml, green
    €5.84
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €5.84 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  21. Raidex Cattle sign spray Raidex 400 ml violet
    €5.37
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €5.37 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
  22. Staedtler Marking pen for ear tags, thin font
    €3.00
    Incl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
    €3.00 / 1 Stück (St)
    Delivery time
    2-3 Tage
    Out of stock
Page
per page
Copyright © 2013-present Magento, Inc. All rights reserved.